Motyky a krompáče

Najpredávanejšie

Motyka a krompáč má svoju dlhú históriu.

Tvar tohto náradia pochádza až z doby bronzovej v Malej Ázii a starovekom Grécku. Podľa Sumerov ho vynašiel boh Enlil. Nič výninočné nebolo, že motyky a krompáče boli vyrobené z parohou zvierat. Všetok tento pokrok logicky súvisel s rozvojom poľnohospodárstva, ale i iných odvetví napríklad rybárstva. Motyka sa vyrábala aj z veľrybej kosti a využívala sa na odstraňovanie tuku a mäsa veľryby. Násada pri tomto náradi je zväčša drevená a pevná.

Motyka a krompáč, ako ručné náradie sa používa v poľnohospodárstve na opracovanie pôdy, ale aj v stavebníctve pri rôznych terénnych úpravách, ale taktiež v lesnom hospodárstve. Krompáč má lepšie využitie v kamenistej pôde a ťažších terénoch. Toto náradie môžeme považovať naozaj za univerzálne.

Vybrali sme pre vás kolekciu toho najlepšieho, pretože sami dobre vieme, aké je to dôležité. Ku každej motyke a krompáču je nehnutne potrebná násada.

Vyberajte si motyku a krompáč s radosťou, pretože tento nástroj používali už naši predkovia veľmi dávno a aj vďaka nemu sme vyspelá spoločnosť.

V kategórii aktuálne zobrazujeme 100 produktov

© 2019 LIFETIME SLOVAKIA s.r.o.
Doprava zdarma nad 150 eur do 10 kg.