Motyky a krompáče

Najpredávanejšie

Motyka Gardex 525 g, záhradnícka, kovaná, bez násady Skladom 4069

Záhradnícka kovaná motyka bez násady.

8 €

Motyka Strend Pro, Fe, okopávacia, šírka 11 cm, s násadou 120 cm Skladom 67

Okopávacia motyka Strend Pro s okopávacou šírkou 11 cm a so 120 cm násadou je vyrobená z…

13 €

Motyka Strend Pro, Fe, okopávacia, šírka 9 cm, s násadou 120 cm Skladom 20

Okopávacia motyka Strend Pro s okopávacou šírkou 9 cm a so 120 cm násadou je vyrobená z…

12 €

Motyka a krompáč má svoju dlhú históriu.

Tvar tohto náradia pochádza až z doby bronzovej v Malej Ázii a starovekom Grécku. Podľa Sumerov ho vynašiel boh Enlil. Nič výninočné nebolo, že motyky a krompáče boli vyrobené z parohou zvierat. Všetok tento pokrok logicky súvisel s rozvojom poľnohospodárstva, ale i iných odvetví napríklad rybárstva. Motyka sa vyrábala aj z veľrybej kosti a využívala sa na odstraňovanie tuku a mäsa veľryby. Násada pri tomto náradi je zväčša drevená a pevná.

Motyka a krompáč, ako ručné náradie sa používa v poľnohospodárstve na opracovanie pôdy, ale aj v stavebníctve pri rôznych terénnych úpravách, ale taktiež v lesnom hospodárstve. Krompáč má lepšie využitie v kamenistej pôde a ťažších terénoch. Toto náradie môžeme považovať naozaj za univerzálne.

Vybrali sme pre vás kolekciu toho najlepšieho, pretože sami dobre vieme, aké je to dôležité. Ku každej motyke a krompáču je nehnutne potrebná násada.

Vyberajte si motyku a krompáč s radosťou, pretože tento nástroj používali už naši predkovia veľmi dávno a aj vďaka nemu sme vyspelá spoločnosť.

V kategórii aktuálne zobrazujeme 129 produktov

© 2019 LIFETIME SLOVAKIA s.r.o.
Doprava zdarma nad 150 eur do 10 kg.